Noortje geeft als advies om samen met de patiënt te beslissen over een behandeling

woensdag, 29 maart, 2023

Laat meerdere opties weten. Als je het bijvoorbeeld hebt over anticonceptie: laat weten dat er meerdere opties zijn dan alleen maar een pil en dat er binnen de pil ook nog meerdere opties zijn.

(…)

Neem de tijd, ik weet dat dat moeilijk is met te korte en drukke tijden, maar luister goed naar de klachten van de persoon want iedere menstruatie is anders. En iedere klacht is anders. En ik denk dat het belangrijkste hierin is dat je samen met de persoon die menstrueert een besluit neemt over wat de beste anticonceptie voor jou is. En dat je niet je huisarts of arts of gynaecoloog moet gaan overtuigen van het feit dat je voor het ene kiest in plaats van voor het ander. En dat het echt een samenspraak is. Dat het niet is: ik vind dat dit eigenlijk het beste bij jou is, want ik ben eigenlijk meer een voorstander hiervan. Terwijl je dan zelf eigenlijk denkt van: nee, ik wil eigenlijk iets anders.

Ervaringen met

Dementie Diabetes type 2 Nierziekte Zwangerschap en geboorte Mantelzorg en werk Post-COVID-syndroom Menstruatie­verhalen Psychose­gevoeligheid

Wij gebruiken cookies op deze site om uw gebruikerservaring te verbeteren

Klik op "ik ga akkoord" om cookies toe te staan.